Ми розглядаємо три принципові схеми нарахування зарплати співробітникам медичного центру:
- За участь в наданні медичних послуг.
- За завершені прийоми.
- За відпрацьовані години.
Наразі, у програмі реалізована перша схема нарахування — за участь у наданні медичних послуг. Ми працюємо над двома іншими схемами.
За кожну послугу, надану пацієнту, програма може нарахувати за певними формулами невеличкий шматочок зарплати для всіх учасників процесу:
- для лікаря, який направив пацієнта на цю послугу ("скеровуючий лікар" або "направляючий лікар")
- для лікаря, який надав цю послугу ("лікуючий лікар")
- для інших співробітників, що брали участь у наданні послуги ("додаткові ролі")
Схема нарахування за медичну послугу
Наприклад, пацієнту виконали операцію з видалення жовчного міхура. Сама процедура коштувала пацієнту 10.000 грн.
Пацієнта направив на операцію наш лікар-гастроентеролог, і програм нарахує йому, як "скеровуючому лікарю", 3% від вартості послуги плюс фіксований бонус у 50 грн.
Оперуючому хірургу, який під час операції вважається "лікуючим лікарем", програма нарахує 25% від вартості послуги.
А ще в операції брала участь ціла команда: асистент хірурга, операційна медсестра, анестезіолог, анестезистка, санітарка. І кожному з них програма "відщипне" від ціни операції якийсь шматочок: комусь у вигляді відсотка від ціни операції, комусь — просто фіксовану суму, а комусь — відсоток від ціни послуги плюс фіксовану суму.
Приклад розрахунку зарплати за надану послугу
Формули для нарахування
Формули для нарахування заробітної платні можна вказати окремо для кожної послуги або відразу для цілої групи послуг.
Наприклад, ми хочемо, щоб для всіх послуг, які входять в групу "Первинні консультації для дорослих" програма нараховувала лікарю, який надав таку консультацію ("лікуючий лікар"), 25% від вартості послуги. Але для однієї послуги у цій групі є виключення: для консультації нейрохірурга ми будемо нараховувати лікарю-консультанту 40%. Аналогічним чином, для групи "Ультразвукових досліджень" можна вказати формулу "30% + 25 грн.", для групи з операціями - "15%", і корегувати формули для окремих послуг, якщо це потрібно.
За одну і ту ж саму послугу формули можуть різні для направлюячого лікаря, для лікуючого лікаря і для кожної додаткової ролі, яка може бути у цій послузі, як це показано на малюнку вище.
Загальні налаштування формул для всіх лікарів
Вище описано загальні налаштування для всіх лікарів. Тобто, який би терапевт не надав "Консультацію терапевта первинну", ми нарахуємо йому 25% від ФІНАЛЬНОЇ ціни послуги, і який би нейрохірург не виконав "Консультацію нейрохірурга первинну", програма нарахує йому 40% від ФІНАЛЬНОЇ ціни послуги. Якщо за пацієнта платить страхова компанія, то ціна послуги, мабуть, буде нижчою. Медичний центр заробить менше, і лікар-консультант отримає пропорційно меншу суму за консультацію.
Якщо потрібно, щоб лікар отримував за консультацію завжди одну й ту ж саму суму, незалежно від фінальної вартості послуги для пацієнта, то замість відсотка можна вказати фіксовану суму, яку потрібно нарахувати лікарю за виконану консультацію. Тоді навіть при наданні пацієнту 100% знижки програма нарахує лікарю фіксовану суму за цю послугу (адже лікар свою роботу зробив, і вона має бути оплачена... а те, що це був якийсь "спеціальний" пацієнт, то нехай медичний центр сам із цим розбирається). Можна навіть написати комбіновану формулу для розрахунку: відсоток від фінальної ціни послуги, плюс якась фіксована сума.
Індивідуальні налаштування формул для окремих лікарів
Серед групи лікарів із однією й тою ж самою спеціальністю можуть бути лікарі, з якими ми домовляємося про індивідуальну схему нарахування заробітньої плати за надані послуги. Наприклад, всі кардіологи отримують за "Консультацію кардіолога" 40% від вартості послуги, а кардіолог Пупкінд отримує 45% + 25 грн.
Скеровуючих лікарів у програмі можна умовно розділити на дві групи.
Перша група — це "внутрішні" лікарі, які працюють у нашому медичному центрі та час від часу направляють пацієнтів клініки на дообстеження чи консультації до своїх колег, які теж працюють у нас.
Друга група — це "зовнішні" лікарі, які працюють в інших лікувальних закладах і відправляють до нас пацієнтів для надання певних послуг.
Класифікація скеровуючих лікарів
Для системної роботи із зовнішніми скеровуючими лікарям є окремий модуль, в якому можна розподілити всіх направляючих лікарів по лікувальних закладах, в яких вони працюють, закріпити за кожним лікарем медичного представника тощо. Детальніше про це розказано у наступному відео:
Безпосередньо надавати послуги пацієнту можуть не лише лікарі, але і медсестри, фельдшери тощо. "Лікуючі лікарі" - це умовний термін, який ми будемо застосовувати до співробітників клініки, які надають пацієнту якусь послугу. Тобто, це просто "відмітка", щоб позначити такого виконавця послуги, і ця відмітка не завжди відповідає рівню його освіти або посаді.
Для лікуючих лікарів, як і для скеровуючих, існує окрема система формул для розрахунку заробітної платні за кожну надану послугу. Деталі налаштування показано у відео вище на цій сторінці.
Якщо для надання послуги потрібен не один виконавець ("Лікуючий лікар"), а відразу декілька, то це можна налаштувати у програмі через "додаткові ролі". Один із виконавців послуги завжди є "основним". Такого виконавця ми вважаємо "лікуючим лікарем" для послуги. Решта виконавців виконують додаткові ролі.
Наприклад, під час операції "лікуючий лікар" - це оперуючий хірург. Разом із ним працює ціла бригада, в якій є наступні додаткові ролі: перший асистент, другий асистент, операційна медсестра, анестезіолог, медсестра анестезіолога, санітарка тощо. Якщо пацієнту виконують таку операцію, то для кожної ролі можна підставити конкретного співробітника точно так, як для основної ролі "лікуючого лікаря" можна підставити конкретного хірурга.
У налаштуваннях ми вказуємо формули для нарахування зарплати виконавцю кожної ролі для кожної послуги.
Звичайно, якщо програма нараховує співробітникам заробітну плату, то є і механізм реєстрації виплати цих грошей. І є і спеціальні звіти для цієї тематики. Деякі з них наведено нижче, але детальніше про звіти розказано на сторінці, присвяченій операційним та аналітичним звітам.
<< Складський облік | Медичний маркетинг >> |