У цьому випуску


 

Попередня калькуляція


Після обговорення та узгодження із пацієнтом переліку медичних послуг програма допоможе підготувати попередню калькуляцію медичних послуг. Попередня калькуляція — це своєрідний "план лікування" на майбутнє. Його можна видрукувати або відправити пацієнту на email безпосередньо із програми.

 Попередня калькуляція послуг для пацієнта

Перелік узгоджених послуг


Рахунок для сплати


Після того, як пацієнта записали на прийом на певні послуги, можна видрукувати рахунок на їх оплату. Робити це не обов'язково, адже у більшості випадків пацієнт відразу сплачує потрібну суму у касу медичного центру. Рахунок потрібен пацієнту у тому випадку, коли він має намір здійснити оплату за безготівковим розрахунком.

Рахунок на оплату для пацієнта

Рахунок для сплати


Акт виконаних робіт


Незалежно від того, чи були оплачені послуги, надані пацієнту, сам факт надання послуг має підтверджуватися актом виконаних робіт. Головна мета цього документу — це підтвердження з боку пацієнта того, що послуги було надано у повному обсязі, із належною якістю, та пацієнт не має ніяких претензій. Саме завдяки останньому реченню ми наполегливо рекомендуємо видруковувати акти виконаних робіт навіть при наданні найдрібніших послуг і активно примушувати пацієнтів підписувати ці документи. Маленький папірець може вберегти вас від великих проблем у майбутньому.

Якщо пацієнт придбав у медичному центрі товари або медикаменти, то програма окремо підготує для них товарну накладну. Тобто, факт надання медичних послуг підтверджується актом виконаних робіт, а факт передачі товарів пацієнту — товарною накладною.

Акт виконаних робіт для пацієнта

Акт виконаних робіт


Документ із підтвердженням оплати


Оплата за медичні послуги не завжди співпадає у часі із наданням послуг. Наприклад, пацієнт може зробити повну попередню оплату за "Пакет догляду за дитиною" і потім цілий рік отримувати послуги з цього пакету. А може бути й навпаки: пацієнт не зміг відразу розплатитися за операцію і протягом декількох місяців сплачує борг окремими частинами.

Саме тому ми розділили в програмі документи, що підтверджують факт надання послуг (акти виконаних робіт), і що підтверджують факт прийняття оплати від пацієнта (або факт повернення коштів).


В залежності від того, який метод обліку використовується на конкретному касовому місці, програма може створювати два різновиди документів, що підтверджують оплату (або повернення коштів):

  • Фіскальний касовий чек
  • Прибутковий/видатковий касовий ордер

Створення та друк цих документів не є обов'язковими, і касир може самостійно вирішувати, в якому випадку потрібно створювати та друкувати касовий чек або ордер.

Фіскальний касовий чек

Фіскальний касовий чек автоматично відправляється на друк на фіскальному касовому реєстраторі. Видрукований паперовий чек ніяк не відрізняється від звичайних касових чеків, точно так же записується у фіскальну пам'ять реєстратора і передається у податкову інспекцію. Детальніше про підключення фіскальних реєстраторів до програми можна прочитати на окремій сторінці.

 

Касовий ордер

Це стандартна затверджена форма. Якщо гроші приймаються в касу — програма створює прибутковий касовий ордер. Якщо гроші повертаються пацієнту — створюється видатковий касовий ордер.

Прибутковий касовий ордер

 

Детальніше про роботу касира із програмою можна подивитися у цьому відео:


 Акти та рахунки для юридичних осіб


Якщо за послуги, надані пацієнту, сплачує юридична особа (страхова компанія, медичний асистанс, роботодавець тощо), то програма підготує для такого "корпоративного" платника окремий акт виконаних робіт, в якому будуть перераховані всі пацієнти цього платника, які за вибраний проміжок часу отримали медичні послуги. Для кожного пацієнта додатково вказується номер полісу та діагноз, за якими страхова компанія може провести експертизу страхового випадку. Існує і скорочена форма акту, без прізвищ пацієнтів, а лише із переліком послуг та їх кількістю.

Такі акти можна видрукувати, зберегти у PDF або в Excel або відразу відправити платнику ці документи електронною поштою.

В окремому вікні можна реєструвати оплати, що надійшли від платника за цими рахунками.

Акт виконаних робіт для страхової компанії

 

Детальніше про роботу цього модулю розказано у наступному відео:

 

 

<< Підключення обладнання Складський облік >>