У цьому випуску

Що таке "Веб-архів медичних документів"?

 

  • Це спеціалізований веб-сайт із захищеним доступом, на якому зберігаються копії медичних документів пацієнтів.
  • Медичні документи надходять у веб-архів із медичних центрів, лабораторій або від окремих лікарів, а також можуть додаватися самими пацієнтами.
  • Кожен пацієнт отримує персональний захищений доступ лише до своїх медичних документів.
  • Веб-архів не є власністю якогось медичного центру чи лабораторії і працює абсолютно незалежно і однаково для всіх учасників медичного ринку.
  • Пацієнти самостійно розпоряджаються своїми медичними документами у межах свого облікового запису. Веб-архів - це сервіс для пацієнтів і для тих медичних центрів, які хочуть поліпшити рівень обслуговування своїх пацієнтів.

Як відправляються документ у веб-архів?


Способи відправки документів із DocDream та із "МЕДУЧЕТА" дещо відрізняються. Але сам принцип залишається однаковим: ви повністю контролюєте, які документи і для яких пацієнтів потрібно відправляти у веб-архів.

У програмі є налаштування, за допомогою яких можна відрегулювати, які типи документів відправляються у веб-архів автоматично, без участі користувачів, а які - тільки вручну, після натискання кнопки. Наприклад, всі результати лабораторних досліджень та протоколи УЗД відправляються у веб-архів автоматично, а от консультативні заключення відправляються пацієнтам лише вибірково (бо іноді лікарі пишуть там таке, що краще цього пацієнтам не показувати, бо соромно).


Як пацієнт дізнається про доступ до веб-архіву?

 

  • Після відправки документу до веб-архіву, програма "МЕДУЧЕТ" автоматично відсилає пацієнту СМС-повідомлення із персональними реквізитами доступу: адресу сайту веб-архіву, логін, пароль.


    Логін і пароль програма генерує автоматично таким чином, щоб вони були унікальними для кожного пацієнта і не повторювалися у різних клініках. Якщо у пацієнта в програмі внесена адреса email, то це і буде логін. Якщо електронної адреси у пацієнта немає, то логін - це 10-11-значне число.

  • Додатково, ви можете надрукувати адресу сайту веб-архіву, логін і пароль на акті виконаних робіт пацієнта або на фіскальному касовому чеку.


  • Щойно новий документ надходить у веб-архів, виконується перевірка, чи є у цього пацієнта електронна адреса. Якщо у пацієнта є email, то веб-архів відправляє пацієнту додаткове повідомлення про те, що на його ім'я надійшов новий медичний документ.


    Ви можете легко вбудувати сайт веб-архіву на одну із сторінок вашого веб-сайту, щоб пацієнт вважав, що доступ до веб-архіву йому надає саме ваш медичний центр. В такому випадку, в СМС-повідомленні, яке програма відправляє пацієнту, буде вказано саме веб-сайт вашої клініки. Нижче наведено приклад такої інтеграції (інтегрована сторінка веб-архіву на сайті медичного центру обведена червоним).

 


Що пацієнт може робити із документами у веб-архіві?


Документи у веб-архіві - це власність пацієнта. Він заплатив медичному центру за ці документи, і відтепер може робити із ними що завгодно.


Звичайно, найперша можливість - це перегляд документів. Зараз переглянути документи у веб-архіві пацієнт може і з комп'ютера, і з будь-якого мобільного телефону або з планшету.


Пацієнт може завантажити документ собі на комп'ютер або на телефон. Може переслати документ прямо із веб-архіву електронною поштою будь-кому. Може видалити документ, якщо вважає це за потрібне.

Нарешті, пацієнт може сам додати у веб-архів інші медичні документи для того, щоб під рукою завжди була електронна історія хвороби у повному варіанті. Мабуть, у кожного із нас зберігаються паперові копії старих консультацій, аналізів, УЗД... Їх можна додати у веб-архів просто фотографуючи на телефон (сканувати довше, але і якість буде вище)! Чому б цього не зробити?!!!

Якщо пацієнт обслуговувався у декількох медичних закладах, і кожна клініка відправляла пацієнту документи до веб-архіву, то для кожної порції документів веб-архів створить для пацієнта окремий обліковий запис. Це і зрозуміло, бо програма генерує для одного і того ж самого пацієнта в різних клініках різні логіни для веб-архіву. Новий логін = новий обліковий запис.

Звісно, це не зовсім зручно для пацієнта, тому у нього є можливість об'єднати декілька своїх облікових записів в один. Після об'єднання акаунтів, всі нові документи, які приходять із обох клінік, будуть накопичуватися в "об'єднаному" обліковому запису, і пацієнт зможе заходити на сторінку веб-архіву, використовуючи будь-який із логінів і паролів, що надходили із обох медичних закладів.


Для прискореного входу у веб-архів пацієнт може скористатися опцією авторизації через одну із соціальних мереж (Facebook, Google...).

Наприклад, якщо адреса email, яку пацієнт залишив у клініці, співпадає із адресою у Facebook, то пацієнт може увійти на своєму телефоні або комп'ютері у веб-архів навіть без логіну і паролю. Достатньо клікнути на відповідну кнопку - і він уже у своєму акаунті веб-архіву. Також пацієнт може створити для входу свій власний пароль замість паролю, який йому надіслала клініка.


Чи потрібно це пацієнтам?


Використання веб-архіву - це круто, зручно і сучасно. Пацієнти можуть переглянути свої медичні документи будь-коли, звідки завгодно і з якого-завгодно пристрою. Хочете доказів? Ми зібрали деяку статистику для цього.

  • Будь-коли...
    Щоночі, починаючи з 0:00 і до 6:00, десятки пацієнтів заходять в свої акаунти у веб-архіві, щоб переглянути і скачати документи. Хто ці люди і для чого вони це роблять в такий час - невідомо. Але це - медичний факт. Чи зможе ваша клініка надати такий сервіс із паперовими документами в будь-яку годину доби і в будь-який день тижня?

  • Звідки завгодно...
    Наводимо для прикладу карту, на якій відмічено країни, з яких пацієнти заходили у веб-архів. Ці дані зібрані сервісом Google Analytics лише за декілька останніх місяців роботи веб-архіву.

    Не дивно, що найбільша кількість користувачів заходить на сайт з України - 92%.

    Далі йдуть за популярністю: Германія, Голландія, США, Великобританія, Росія, Франція, Польща, Італія... загалом - 94 країни світу... завершує цей список Туніс, Венесуела та Косово (є ще декілька місць, де нам потрібно попрацювати: Гренландія, Монголія, частина Африки і Південної Америки, Нова Зеландія, Антарктида).

    Усі пацієнти, що заходили у веб-архів із цих країн - це клієнти українських лікувально-діагностичних закладів, і їм потрібні були копії їхніх медичних документів. Спитайте у них, чи зручно їм було?

  • З якого-завгодно пристрою...

    Знову повертаємося до статистики Google Analytics. З комп'ютера на сайт заходить лише 49% пацієнтів, а 51% віддає перевагу перегляду документів з телефону або планшету. Тому що ці девайси - завжди під рукою: в транспорті, за обіднім столом, у ліжку, і навіть у туалеті. Чи у вас є якісь інші пояснення?

    Ми бачимо, що пацієнтам цей сервіс подобається, і вони активно користуються веб-архівом. За статистикою, майже 50% пацієнтів, яким було надіслано документи у веб-архів, переглядають їх, і не по одному разу!

    Звичайно, показник відвідувань веб-архіву відрізняться для пацієнтів лабораторій і медичних центрів.

    Оскільки лабораторії надсилають у веб-архів документи, з якими пацієнти ще не були знайомі (нові результати аналізів), то пацієнти лабораторій частіше заходять у веб-архів (близько 65%). Пацієнти медичних центрів, у яких на руках вже і так є свіжі консультативні висновки та результати досліджень, звертаються до веб-архіву рідше (40%).

    Ще одним фактором, який впливає на частоту відвідувань веб-архіву, є спосіб інформування пацієнтів про відправку документів у веб-архів.

    Зрозуміло, що якщо клініка тишком-нишком завантажує документи у веб-архів і нічого про це не каже пацієнтам, то вони туди ніколи і не зайдуть! Бо не знають не лише логіну і паролю, але навіть не здогадуються про сам факт існування такого сервісу.

    Але якщо для інформування використовується СМС, то показники відвідувань - максимальні (протягом перших 4 годин після завантаження документа, його переглядає 50% пацієнтів із тих, хто взагалі їх переглядає).

    Якщо пацієнту лише друкують реквізити доступу на папері або покладаються на email, який веб-архів відправляє пацієнту у момент надходження нового документу, то загальна кількість переглядів зменшується в 1,5-2 рази.

    Давайте вже будемо логічними до кінця, і якщо вже взялися відправляти документи пацієнта у веб-архів, то інформуйте його про це повноцінно і через усі канали зв'язку. Це ж у ваших інтересах, бо таким чином ви не лише повідомляєте пацієнта про новий документ, але і кажете йому: "Дивись, ми тебе любимо, і саме для тебе надаємо такий зручний сервіс! Залишайся з нами!".


Технічні особливості веб-архіву?

 

  • Захищений доступ
    Весь інтернет-трафік між сайтом веб-архіву і комп'ютером пацієнта тепер шифрується і надійно захищений. Зміна будь-який персональних даних пацієнта та його логінів і паролів відбувається лише після внесення кодів підтвердження, які надсилаються на телефон або персональний email пацієнта.




  • Українська мова та можливість для пацієнта вибрати мову
    Всі сторінки веб-сайту оформлені українською мовою. За бажанням, пацієнт може переключити мову на російську. Якщо є потреба в інших мовах - додамо без проблем.

     

  • Перегляд на будь-якому мобільному пристрої
    Документи можна дивитися з планшетів, телефонів, смарт-ТВ... з будь-яких девайсів, на яких можна запустити інтернет-браузер.

  • Зберігання без обмеження у часі
    Якщо пацієнт відмічає опцію "безстрокового зберігання документів", то так воно і буде! Тепер вся історія хвороби пацієнта буде йому доступна будь-коли і будь-де у повному обсязі!

  • Пересилка документів електронною поштою
    Пацієнт може прямо із веб-архіву переслати документ електронною поштою за будь-якою адресою. Статистика показує, що цією опцією користується 1% пацієнтів.

  • Можливість об'єднати декілька облікових записів в один
    Якщо пацієнт обслуговувався у декількох медичних закладах, і кожна клініка відправляла пацієнту документи до веб-архіву, то для кожної порції документів веб-архів створить для пацієнта окремий обліковий запис. Це і зрозуміло, бо програма генерує для одного і того ж самого пацієнта в різних клініках різні логіни для веб-архіву. Звісно, це не зовсім зручно для пацієнта, тому у нього є можливість об'єднати декілька своїх облікових записів в один. Після об'єднання акаунтів, всі нові документи, які приходять із обох клінік, будуть накопичуватися в "об'єднаному" обліковому запису, і заходити на сторінку веб-архіву пацієнт зможе, використовуючи будь-який із логінів і паролів, що надходили із обох медичних закладів.

  • Вхід через соціальні мережі
    Для прискореного входу у веб-архів пацієнт може скористатися опцією авторизації через одну із соціальних мереж (Facebook, Google тощо). Наприклад, якщо адреса email, яку пацієнт залишив у клініці, співпадає із адресою у Facebook, то пацієнт може увійти в свій обліковий запис навіть без логіну і паролю. Достатньо клікнути на відповідну кнопку - і він уже у своєму акаунті веб-архіву.

  • Зручний і зрозумілий інтерфейс
    Ми прибрали все зайве, щоб дизайн веб-сторінки був чистим і зрозумілим для користувача. Цей процес триває, досконалості немає меж.

  • Управління обліковим записом
    Пацієнт може створити для себе новий обліковий запис, об'єднати декілька облікових записів в один, або видалити свій акаунт. Пацієнт - власник веб-архіву, і сам вирішує, що робити зі своїм обліковим записом і з документами в ньому.

  • Можливість для пацієнта самостійно завантажувати нові медичні документи
    Пацієнт може самостійно додавати у свій веб-архів файли із розширеннями PDF, JPEG, DOC, DOCS. Якщо у пацієнта є лише паперові документи, то він може зайти на сайт веб-архіву з мобільного телефону, сфотографувати паперові документи і додати їх у свій акаунт. Вся процедура займає декілька секунд!


Побоювання щодо використання веб-архіву

 

  • Ми боїмося віддавати медичні документи пацієнтам. А раптом, вони візьмуть готові результати досліджень і втечуть до конкурентів?

    Радянська система охорони здоров'я міцно закріпила в голові думку про те, що медичні документи пацієнта - то є власність медичного центру. Це трохи дивна концепція для комерційного медичного закладу, бо пацієнт платить не лише за сам факт консультації / дослідження, але і за їх матеріальне втілення у вигляді медичного документу. По суті, пацієнт купує у вас папірець із результатами консультації або дослідження. То чому б не віддати йому ці документи, якщо за них заплачено? Нехай, у бюджетних закладах існує проблема копіювання документів (немає паперу, закінчився тонер тощо), але ж з електронним документом таких проблем немає. Хочеш власну копію - отримуй у веб-архів.

    За нашою статистикою, лише 3% пацієнтів медичних центрів скачують собі на комп'ютер документи із веб-архіву (пацієнти лабораторій - в 3 рази частіше). Навіть якщо уявити собі, що вони це роблять для того, щоб "перебігти" з однієї клініки в іншу, то навряд чи відсутність документів у веб-архіві їх зупинить. До того ж, певний відсоток пацієнтів постійно мігрує з однієї клініки в іншу. І якщо певна частка пацієнтів піде від вас до конкурентів, то така ж сама частка прийде від конкурентів до вас. Ви ж не вважаєте, що ваш центр настільки поганий, що пацієнти від вас лише тікають, а з інших закладів до вас не приходять? Звичайно ні, ця міграція відбувається в обидва боки.

  • Ми завжди відправляли результати пацієнту електронною поштою. Для чого нам цей веб-архів?

    Email-канал зв'язку ще досить довго буде актуальним, незважаючи на низку серйозних проблем. Ми дуже добре знаємо про це, бо постійно стикаємося в різних медичних центрах з одними і тими ж ситуаціями:
    1. Адресу пацієнта записали із помилками. Незважаючи на те, що в програмі працює вбудований коректор неправильних адрес електронної пошти, всі варіанти неправильного написання передбачити неможливо. В написанні адреси email можуть використовуватися 10 цифр, 26 літер та декілька спеціальних символів. Тому і ймовірність неправильного набору адреси різко зростає. Натомість, в номері телефону для відправки СМС, використовується лише 10 цифр, і кількість помилок при внесенні номерів телефонів набагато менша.
    2. Листи із медичними документами потрапляють пацієнту у папку зі спамом. Це - найбільш часта ситуація, і вплинути на це клініка не може.
    3. При використанні безкоштовних поштових сервісів (наприклад, gmail.com) досить суттєвим обмеженням є ліміт на відправку кількості листів протягом години.
    4. Пацієнт не перевіряє свою пошту, бо не отримує ніяких повідомлень про надходження нових листів.
    5. Адреса email пацієнта є не настільки "приватною власністю", як мобільний телефон. Дуже часто пацієнти не хочуть залишати в клініці свій email саме тому, що його "читають" інші члени родини.
    6. Email-сервіси російських провайдерів було настільки швидко заблоковано, що ніхто в клініках не встиг оновити контактні дані всіх пацієнтів. Тому, навіть якщо адреса в програмі записана правильно, пересічний пацієнт, скоріше за все, вже не може читати свою стару пошту. А клініка продовжує автоматично надсилати туди результати... З часом, адреси пацієнтів в клініках оновлять, але ж результат потрібен вже сьогодні!
    7. Листи із документами в електронній пошті змішані з іншими листами. Навіть якщо грамотний пацієнт налаштує систему поштових фільтрів, щоб автоматично сортувати листи із медичними документами в окрему папку, то шукати і переглядати потрібні документи буде дуже незручно.

  • Ми боїмося додаткових витрат, пов'язаних із роботою веб-архіву

    Робота веб-архіву наразі є безкоштовною як для медичних центрів, так і для пацієнтів! Єдині побічні витрати - це витрати на відправку СМС пацієнтам про те, що їхній документ завантажено у веб-архів. Це астрономічна сума у розмірі 59 копійок (текст повідомлення перевищує 65 символів, тому оплата виходить, як за два СМС-повідомлення). Як правило, медичні центри перекладають ці витрати на пацієнтів, додаючи до вартості консультації чи аналізів ще 1 гривню.

 


Подивитися, як це виглядає


Ви можете перейти на сторінку веб-архіву і увійти в особистий кабінет "тестового пацієнта". Можете робити там що завгодно - видаляти документи, додавати нові, пересилати їх на email, роздуковувати або зберігати собі на комп'ютер. Тестові дані відновлюються щодоби, тому нічого "зіпсувати" ви не зможете.

Адреса сторінки: https://patient-docs.com

Логін: 111-111
Пароль: 111-111

Логін: 222-222
Пароль: 222-222

Логін: 333-333
Пароль: 333-333

<< Онланй-прайс