У цьому випуску


Нова версія DocDream Signer

 

Протягом останнього місяця ми встигли двічі оновити версію DocDream Signer. Перевірте, яка версія встановлена у вас зараз. Якщо це не "v1.1.1", то обов'язково оновіть ваш екземпляр програми для підписування. Там виправили проблему з форматами електронних підписів згідно з новими вимогами (CAdES-X Long замість CAdES-BES).

 

Версія DocDream Signer

 

Про те "де взяти" та "як встановити" знає наш бот Деде.

 


Звіт по вкладеннях

 

Якщо вам цікаво, скільки місця на сервері займають всі файли, які прикріплюються у програмі до медичних документів, до ідентифікаційних даних пацієнтів тощо, то це можна побачити у "Звіті по вкладеннях". Знаходиться він тут:

Звіти

Операційні

Інше

Файли, які користувачі додають у програму, стосуються не лише медичних документів. Це і скан-копії паспортів, свідоцтв про народження та інших ідентифікаційних документів. Це електронні копії договорів з платниками. Це копії чеків та квитанцій, що підтверджують оперативні витрати. Це файли, які пацієнти надсилають вам під час чату у чат-ботах...

У звіті є декілька фільтрів, і один з них - це якраз фільтр по тому, де саме використовується файл (найбільша частина - у медичних документах, звичайно).

Також можна застосувати фільтр по користувачу, який додав файл, і по типу файла (PDF, JPEG та ще з півтора десятка типів).

Важливий фільтр по розміру файлів. Застосування саме цього фільтру показано на скріншоті. Якщо хтось із користувачів постійно "підшиває" у програму велетенські файли, то це привід провести з ним профілактичну бесіду.

 

 


Касові чеки з частковою оплатою замовлень

 

Якщо ваші пацієнти оплачують замовлення частково, то у фіскальних касових чеках друкується не перелік оплачених послуг, а пишеться просто: “Медичні послуги за замовленням № ХХХХХ”. Так відбувається, тому що програма не знає. як правильно розподілити суму часткової оплати між послугами, які є в замовленні.

Наприклад, якщо у замовленні є “Послуга А” з ціною 700 грн. і “Послуга Б” з ціною 300 грн., а пацієнт сплачує 500 гривень, то користувачі найчастіше пропонують три варіанти розподілу цих 500 грн. між послугами:

Варіант 1: розподіляємо оплату на послуги у тому порядку, в якому послуги додавалися у замовлення, доки вистачає грошей.

  • Послуга А - оплачена частково (500 грн. з 700 грн.)
  • Послуга Б - не оплачена взагалі (0 грн. з 300 грн.)

Варіант 2: розподіляємо оплату так, щоб спочатку оплатити найдешевші послуги, потім дорожчі і т.д., доки вистачає грошей.

  • Послуга А - оплачена частково (200 грн. з 700 грн.)
  • Послуга Б - оплачена повністю (300 грн. з 300 грн.)

Варіант 3: розподіляємо оплату пропорційно “внеску” кожної послуги у загальну суму замовлення. Оскільки пацієнт заплатив 50% від вартості замовлення, то вважаємо, що і кожна послуга оплачена також на 50%:

  • Послуга А - оплачена частково (350 грн. з 700 грн.)
  • Послуга Б - оплачена повністю (150 грн. з 300 грн.)

Можна придумати ще декілька комбінацій (скажімо, в залежності від типу послуг, від їх собівартості або від суми нарахованих комісійних).

Всі ці варіанти є одночасно і правильними, і неправильними. Наприклад, якщо у замовленні є і консультація лікаря, і лабораторні дослідження, то в деяких клініках вважають, що спочатку потрібно зарахувати оплату за проведену консультацію (бо її ж уже надали, і лікарю потрібно нарахувати комісійні), а оплата за лабораторні дослідження зараховується за залишковим принципом (бо ці дослідження ще не виконали, а якщо пацієнт не оплатив дослідження повністю, то їх взагалі не потрібно пускати в роботу). В інших клініках підхід абсолютно протилежний, тому що лікар там не отримує комісійну винагороду за консультації, але отримує комісійні за направлення на лабораторні послуги… а якщо лабораторні послуги не оплачені, то їх не віддадуть у роботу… і консультант не отримає своїх комісійних… і буде скандал…

Тому не існує єдиного правильного варіанту розподілу, який задовольнив би всіх користувачів. Але в програмі є просте налаштування, яке дозволить касиру під час реєстрації часткової оплати самостійно обирати, за які послуги сплачує пацієнт.

Тобто, розподіл часткової оплати між послугами замовлення касир може проводити вручну, відповідно до внутрішніх правил, що діють у вашому медичному центрі. І під час друку касового чека в ньому будуть не абстрактні “Медичні послуги”, а перелік тих послуг, які були оплачені пацієнтом саме цього разу. Інші послуги замовлення залишаються несплаченими. Коли пацієнт прийде, щоб заплатити борг, касир знову відмітить послуги, за які пацієнт сплачує цього разу, і у другому фіскальному чеку буде свій перелік оплачених послуг.

На відео показано, як зробити таке налаштування, і як це працює.

 

 

 

 

 


Відправка пацієнту посилання на фіскальний чек

 

Якщо DocDream інтегровано з програмним РРО, то під час реєстрації оплати касир може надіслати пацієнту посилання на касовий чек. За цим посиланням пацієнт може самостійно зайти в особистий кабінет "Вчасно.Каса" та перевірити у ньому, що чек є справжнім. Такий механізм може бути чудовою альтернативою роздруківки чека на паперовій стрічці.

Цю функцію можна налаштувати окремо для кожного касового місця, інтегрованого з ПРРО. На першій анімації показано, що якщо на вкладці "Налаштування фіскального принтера" обрано драйвер "Вчасно каса", то у загальних властивостях цього касового місця з'являється додатковий чек-бокс: "Відправляти чек пацієнту за замовчуванням". Якщо встановити цю відмітку, то після формування чека програма буде автоматично відправляти його пацієнту на СМС та на email.

Відправка пацієнту посилання на фіскальний чек-1

На другому скріншоті показано, де можна налаштувати текст, який буде відправлятися всередині СМС та електронного листа, що містять посилання на сформований касовий чек.

 

Відправка пацієнту посилання на фіскальний чек-2

 

Під час реєстрації оплати на касовому місці, інтегрованому з ПРРО, касир побачить чек-бокс "Відправити чек пацієнту" (див. третій скріншот). Якщо в налаштуваннях касового місця стояла відмітка "Відправляти чек пацієнту за замовчуванням", то й у формі розрахунку з пацієнтом чек-бокс "Відправити чек пацієнту" буде відмічений. В будь-якому разі, перед натисканням кнопки "Сплатити" касир може прибрати або встановити цю відмітку.

 

Відправка пацієнту посилання на фіскальний чек

 


Автоматичний направляючий лікар для лабораторних послуг

 

Якщо лікар у формі роботи з прийомом пацієнта додає до прийому лабораторні дослідження, то можна зробити так, щоб програма автоматично робила такого лікаря направляючим для цих лабораторних послуг.

За замовчуванням, це системне налаштування не активне. Активувати його можна тут:

Налаштування

Система

Системні опції

Вкладка "Фінансові"

 

Автоматичний направляючий лікар для лабораторних послуг-1

 

Змінюємо "Ні" на "Так", перезавантажуємо програму - і все готово, можна перевіряти.

На другій анімації показано, як працює це налаштування. Після того, як лікар додав у свій прийом лабораторні дослідження і завершив прийом, давайте подивимося, кого програма підставила у прийомі в якості скеровуючого лікаря для лабораторних послуг, і кому нарахувалися комісійні? Правильно - лікарю, який додав ці послуги у свій прийом.

 

Автоматичний направляючий лікар для лабораторних послуг-2

 

Зауваження

Якщо до початку прийому в ньому вже було вказано направляючого лікаря (наприклад, хтось із "зовнішніх" лікарів скерував пацієнта на консультацію), то такий направляючий лікар автоматично проставиться для послуг, які додано у прийом до його початку. Але коли лікар, що виконує прийом, додасть у нього лабораторні послуги, то лікар прийому стане направляючим лише для лабораторних послуг. А для послуги "консультація" скеровуючим залишиться "зовнішній" лікар, який дійсно направив пацієнта на консультацію. Він же справді відправляв пацієнта лише на консультацію, а не "на аналізи".

Тому для всього прийому в цілому скеровуючим лікарем буде "зовнішній" лікар, але для кожної з послуг всередині прийому DocDream підставить різних лікарів і, відповідно, кожному з них нарахує комісійні за направлення пацієнта на послуги.

 


Відображення розподілу сум до оплати в корпоративних рахунках

 

В налаштуваннях корпоративних платників можна обрати, чи потрібно в актах виконаних робіт для такого платника показувати розподіл сум до оплати між пацієнтом та корпоративним платником.

Наприклад, для страхових компаній така відмітка буде корисною, бо дозволить контролювати відсоток франшизи, який сплачує пацієнт, і бути впевненими, що медичний центр не забув врахувати цю франшизу.

А от у рахунках для підприємств, де здебільшого 100% завжди сплачує корпоративний платник, а пацієнт не платить нічого, таку відмітку ставити не потрібно, бо це буде зайвий стовпчик в актах, в якому завжди буде написано "100%" (а це заважає бухгалтерам, які обробляють такі акти). Ще один приклад, коли така відмітка не потрібна - це якщо комерційна лабораторія виставляє рахунки для клініки, що передає у лабораторію на аутсорсинг виконання лабораторних досліджень. У таких випадках ніякого розподілу вартості досліджень між пацієнтом та клінікою не відбувається, за всі дослідження клініка сплачує в лабораторію 100% вартості.

 

Відображення розподілу сум до оплати в корпоративних рахунках


Відображення формули розрахунку комісійних у звіті

 

У системних налаштуваннях програми є спеціальна опція, активація якої включає режим відображення формули для розрахунку комісійних у звітах для лікарів. Це налаштування знаходиться тут:

Налаштування

Система

Системні опції

Вкладка "Фінансові"

Показувати формули у звітах з нарахування комісійних

 

Відображення формули розрахунку комісійних у звіті-1

 

Після активації опції потрібно перезавантажити програму. Тепер давайте подивимося для якогось лікаря налаштування, за якими програма нараховує йому комісійні. Це можуть бути як загальні формули для всіх лікарів, так і індивідуальні формули для конкретного лікаря:

 

Відображення формули розрахунку комісійних у звіті-2

 

Відображення формули розрахунку комісійних у звіті-3

 

Але ж у лікаря, зазвичай, немає доступу до цих налаштувань. Тоді як він може переконатися, що медичний центр все порахував правильно, як домовлялися? Саме для цього ми і активували системну опцію. Тепер у звіті для лікаря з'явиться стовпчик із формулами, за якими програма проводила розрахунок:

 

Відображення формули розрахунку комісійних у звіті-4

 


Залучення пацієнтів до спілкування в чат-ботах

 

Створили ботів, інтегрували з DocDream, зробили QR-коди... Далі що?