У цьому випуску


Статус «застрахованості» пацієнта


Відтепер у всіх формах, де можна записувати на прийом, у знайденого пацієнта відразу видно його "статус застрахованості".

Якщо у пацієнта за останні три роки був хоча б один поліс страхування, але його дія вже закінчилася, то у рядку із ПІБ пацієнта буде відображатися сіра "блямба". Якщо навести на неї мишку, то з'явиться інформація про старий поліс. Вона також буде написана світло-сірим шрифтом:

 

Якщо у пацієнта є дійсний страховий поліс, то "блямба" буде блакитного кольору, а у списку полісів активний поліс буде у верхній частині списку, жирним шрифтом, а неактивні - під ним.


А якщо у пацієнта страхових полісів немає і не було, то і "блямби" не буде...


Додавання послуг у сервіс-лист для застрахованого пацієнта


Якщо у пацієнта є дійсний страховий поліс, то у стовпчику із послугами сервіс-листа з'являються поля, в яких можна вибрати платника, координатора страхової компанії та відсоток франшизи ще до того, як послуги будуть додані пацієнту у сервіс-лист. Якщо координатор страхової компанії погоджує надання пацієнту відразу декількох послуг, то в всі вони будуть потрапляти у сервіс-лист відразу із потрібними параметрами.

 


База нарахування комісійної винагороди для співробітників


Зазвичай, для нарахування лікарям комісійної винагороди на надані послуги або за направлених пацієнтів використовувалася звичайна формула: Фінальна_ціна_послуги х Відсоток + Фіксована_сума. У цій формулі Фінальна_ціна_послуги - це база нарахування, на яку множиться певний відсоток.

Наприклад, пацієнт отримав "Консультацію терапевта", яка за прайсом коштує 300 грн. Але пацієнту надали 20% знижки, і фінальна ціна послуги склала: 300 - 20% = 240 грн. Лікар отримує 50% від фінальної вартості послуги + 10 грн. Тобто, програма нарахує лікарю: 240 х 50% + 10 = 130 грн.

Зараз ми розширили можливості цієї формули за рахунок того, що для кожної послуги та для кожного лікаря можна змінити БАЗУ НАРАХУВАННЯ. Тобто, написати таку формулу, щоб відсоток лікаря множився не на фінальну ціну послуги, а, наприклад, на прайсову ціну. У наведеному вище прикладі розрахунок для лікаря зміниться: 300 х 50% + 10 = 160 грн.

У налаштуваннях програми для написання формул ми додали ще один стовпчик - "База нарахування". За замовчуванням там обрано фінальну ціну послуги (скорочено - "ФЦ"). Але можна вибрати і ціну послуги за прайсом ("ПЦ"). Тобто, зараз окрім відсотка потрібно ще вказати, від якої ціни має братися цей відсоток.


Ми додали ще два варіанти для вибору бази нарахування. Це може бути не просто ціна послуги (ПЦ або ФЦ), а ціна мінус собівартість послуги. На час написання цього тексту номінальну собівартість послуги (скорочено "НС") можна вказати для кожної послуги лише вручну. Але досить скоро ми додамо механізм автоматичного розрахунку номінальної собівартості для кожної послуги, базуючись на калькуляції витратних матеріалів.

 

Підсумуємо:

  • раніше базою нарахування % комісійної винагороди для лікарів була лише фінальна ціна послуги
  • зараз базою нарахування може бути
    • фінальна ціна послуги (ФЦ)
    • ціна послуги за прайсом (ПЦ)
    • фінальна ціна послуги мінус її собівартість (ФЦ - НС)
    • ціна послуги за прайсом мінус її собівартість (ПЦ - НС).

Перегляд нових документів пацієнта


Ця форма призначена виключно для лікарів. У ній лікар може побачити список пацієнтів, які були у нього протягом останнього місяця, та перелік медичних документі, які з'явилися у пацієнта вже після того, як пацієнт пішов від лікаря. Тобто, це - нова медична інформація по кожному пацієнту, яку лікар ще не бачив. Як правило, це результати обстежень, консультації колег, виписки тощо.

Якщо лікар призначив пацієнту додаткові обстеження або консультації, то саме в цій формі лікар зможе швидко переглянути результати своїх призначень. Обраний документ відразу з'явиться на екрані справа.

Переглянуті документи пропадають зі списку, тому відкриваючи цю форму лікар кожного разу буде бачити перелік ще не переглянутих документів. Всі ці документи вже знаходяться у медичній карті пацієнта, і їх можна подивитися там ще раз. Ця форма призначена саме для швидкого ознайомлення.

Прямо у цій формі можна відкрити повну медичну карту пацієнта (на той випадок, коли лікар забув "що там у нього було") і переглянути повну історію хвороби.

Якщо пацієнт записаний до лікаря на майбутній прийом, то це також відразу видно. Таким чином лікар має змогу швидко передивитися результати пацієнтів, які з'являться на прийом вже за 15 хвилин, та відкласти перегляд документів для пацієнтів. які прийдуть лише через два дні.