У цьому випуску


Посилання на навчальні відео для пацієнтів

 

Багато медичних центрів записують для пацієнтів вебінари або якісь навчальні відео, потім завантажують це на YouTube і розміщують у себе на сайті посилання на навчальні матеріали. Хочемо порадити, як збільшити кількість переглядів таких відео вашими пацієнтами.

В конструкторі бланків для консультативних заключень лікарів, яких стосуються ці відео, створіть розділ "Корисні поради". І додавайте в цьому розділі посилання на ваші відео на YouTube. Ці посилання є клікабельними, якщо пацієнт читає заключення з екрана (у PDF-файлі), і додатково ці посилання можна відразу ж дублювати у вигляді QR-кодів (для пацієнтів, які читають паперовий варіант). Наш бот Деде знає, як правильно вставляти посилання у бланк, і як перетворити його у QR-код.

Для такого розділу також можна зробити декілька шаблонів, у кожному з яких буде свій набір посилань на відео за різними темами для різних діагнозів. Якщо у вас буде багато переглядів, то ми зможемо рекомендувати іншим клінікам давати посилання на ваші матеріали своїм пацієнтам. В принципі, це стосується не лише посилань на ваші власні відео, але і на будь-які навчальні матеріали для пацієнтів, розміщені в інтернеті. Якщо десь є зрозуміла лекція для пацієнтів, і вона знаходиться у відкритому доступі, то чому б не навести на неї пацієнта?


Фіскальний касовий чек при онлайн-оплаті

 

Прийом онлайн-платежів дещо відрізняється за оформленням від звичайних карткових платежів та від платежів за безготівковим розрахунком.

З одного боку, пацієнт сплачує онлайн з використанням платіжної картки. Але при цьому касир медичного центру не бере участі в цій операції (тому неможливо сказати, на якому касовому місці клініки було зроблено цю оплату), і пацієнт фізично відсутній у приміщенні клініки. До того ж, оплату пацієнт може провести вночі, коли медичний центр взагалі зачинений і, можливо, не відкриється найближчими днями взагалі (під час вихідних або святкових днів).

За всіма ознаками це дуже нагадує оплату за безготівковим розрахунком, але ж пацієнт використовує картку, і йому потрібно видати якийсь документ про оплату.

Саме тому "онлайн-оплати" винесені у програмі в окрему категорію, бо вони мають ознаки і оплати карткою, і оплати за безготівковим розрахунком, але разом з тим, це не перше, і не друге.

І для таких оплат пацієнту обов'язково потрібно надрукувати фіскальний касовий чек. ДФС навіть дає офіційне роз'яснення з цього приводу (ІПК ДПС від 31.01.2020 р. N 398/6/99-00-05-04-01-06/ІПК). Ось витяг з цього документу:

З урахуванням викладеного та наведеного Підприємцем прикладу повідомляємо, що при здійсненні виключно безготівкової форми оплати (шляхом переказу коштів із розрахункового рахунку на розрахунковий рахунок через установу банку або шляхом внесення коштів через касу банку) споживачами виставлених рахунків за реалізовані вироби медичного призначення РРО можна не застосовувати.

Водночас при оплаті споживачами виставлених рахунків за реалізовані вироби медичного призначення шляхом переказу коштів з платіжних систем Приват 24, Монобанк, Liqpay, Portmone та інших (тобто із застосуванням ЕПЗ) застосування РРО є обов'язковим.

В програмі існує можливість надрукувати фіскальний касовий чек для інтернет-платежу. Це можна зробити на вкладці "Інтернет оплата" модуля "Каса".

Фіскальний касовий чек при онлайн-оплаті

Деякі моделі фіскальних касових реєстраторів підтримують навіть спеціальний тип платежу і друкують його на чеках ("Інтернет" або "Онлайн" замість традиційного "Готівка" чи "Картка"). Якщо у вас саме такий реєстратор, то у налаштуваннях фіскального принтера для касового місця у DocDream співставляємо тип оплати "Інтернет" (в DocDream це код "4") з потрібним типом оплати, закладеним у фіскальний принтер. Наприклад, на другому скріншоті у фіскальному реєстраторі цей тип оплати має код "5".

Якщо ваш фіскальний реєстратор не підтримує такий тип оплати, то можна співставити код "4" у DocDream з кодом для оплати карткою, закладеним у касовому реєстраторі. Тоді на чеках, надрукованих для онлайн-платежів, буде написаний тип оплати "Картка".

 

А коли саме потрібно друкувати пацієнту касовий чек по онлайн-оплаті? Наприклад, в п'ятницю пацієнта записали по телефону на прийом на наступний четвер. Пятниця - це 30 грудня, а четвер - це 5 січня наступного року. Пацієнт перейшов за посиланням на сайт платіжної системи пізно ввечері 31 грудня і зробив оплату. Через 15 хвилин цей платіж з'явився у DocDream. Надрукувати чек відразу можливості немає, бо клініка зачинена. Якщо надрукувати чек 5-го числа, коли пацієнт прийде на прийом, то незрозуміло, як пояснити потім в податковій, чому по платежу, що надійшов ще минулого року, чек роздрукували з таким запізненням...

Існує консенсус, що саме так і потрібно робити (друкувати чек у день надання послуг), але це "сіра зона". Ще більш сірою вона стає, якщо послуги пацієнту також надавали онлайн (чек надрукувати можна, але як його "видати"?) або якщо потрібно оформити часткове або повне повернення коштів по онлайн-оплаті, а пацієнта в клініці фізично немає (і нікому підписати заяву на повернення).

Ці протиріччя можна буде частково вирішити, коли DocDream навчиться працювати з програмними РРО, і система буде автоматично генерувати чек і відправляти його пацієнту відразу після того, як онлайн-оплата з'явилася у програмі. Підготовка до цього вже ведеться...

 


Дублікати паспортних карток пацієнтів

 

Нас давно просили надати детальну інструкцію з об'єднання дублікатів паспортних карток пацієнтів. Нарешті, на бот Деде може вам про це розказати. Відео внизу - лише частина цього процесу, повний курс краще подивится через бота.

 

 

 


Листи лікарських призначень

 

У програмі існує досить потужний модуль для створення листів лікарських призначень. Основна ідея полягає в тому, щоб писати схему лікування для пацієнта не в самому консультативному заключенні (там можна лише вказати: "Див. листок призначень"), а у спеціальному листі призначень. В ньому можна більш детально та зрозуміло для пацієнта розписати дозування і схему прийому препаратів, призначити повторні консультації та обстеження тощо. І, звичайно, для листів призначень можна створити безліч шаблонів для будь-яких діагнозів та станів пацієнта, а тому найдетальнішу схему призначень можна видати пацієнту на руки за 5-10 секунд (доки її друкує принтер). Пацєнта можна навчити відмічати у листі прийоми препаратів, щоб не було пропусків, і тоді лікування стане більш контрольованим, а результат - кращим.

Бот Деде розібрався, як з ним працювати, і готовий поділитися з вами цим знанням.

Створення листа лікарських призначень

 


Надсилання повідомлень під час розмови з пацієнтом

 

Під час вхідного дзвінка оператор контакт-центру може надіслати пацієнту СМС- або email-повідомлення або створити на цього пацієнта нагадування на майбутнє. Тексти повідомлень та нагадувань можна писати вручну або скористатися заздалегідь написаними шаблонами повідомлень. Останній варіант є дуже зручним для найбільш частих запитань, які задають пацієнти:

  1. Як доїхати до клініки?
  2. Який графік роботи?
  3. Як підготуватися до здачі аналізів?
  4. Як приймати певний препарат?
  5. Тощо.

Надсилання повідомлень під час розмови з пацієнтом

 


Скорочена інформація про прийом

 

Ми трохи змінили зовнішній вигляд картки зі скороченою інформацією про прийом (замінили підписи на піктограми, щоб було компактніше і не роз'їдало очі). Ось як це тепер виглядає:

Скорочена інформація про прийом

 


Автоматичні нагадування для пацієнтів

 

Якщо ви не знали, не знали, а потім, раптом, забули про те, як працює модуль "Автоматичні нагадування", то ось вам два відео на допомогу. Навіть якщо у вас немає маркетолога, ви можете самі налагодити безліч правил, за допомогою яких програма буде "відловлювати" пацієнтів, що належать до заданих цільових груп, і планувати для них дзвінки адміністраторів, відправку email та СМС.

 

 

 


Виключення у графіках лікарів

 

Ця тема зовсім ніяка не нова. Але вона заслуговує на повторення, тому що ми постійно спостерігаємо одні й ті ж самі помилки, які роблять адміністратори медичних центрів знову і знову. Ми ж розуміємо, що це не тому, що вони злі, а тому що забули або своєчасно не навчилися. Ось тут бот Деде розкаже, що воно таке, і як з цим працювати.

 


Запис у паралельні графіки лікаря в декількох кабінетах

 

Ще одна підзабута тема...

Часто виникає ситуація, коли у лікаря існують паралельні графіки прийому у двох кабінетах. Вони можуть навіть повністю співпадати по часу. На відео у лікаря Іваненко саме така ситуація: є графіки роботи в кабінетах № 1 та № 2.

Зрозуміло, що лікар не може бути присутнім у двох кабінетах одночасно. Тому, якщо у перший кабінет записали пацієнта, то цей часовий проміжок для лікаря в другому кабінеті буде недоступним, і навпаки.

 

Запис у паралельні графіки лікаря в декількох кабінетах

 

А ось більш грунтовне відео на цю тему. Це вже вища математика.

 

 

Детальніше про те, як таку опцію налаштувати, розкаже бот Деде.